Сільськогосподарське виробництво характеризується цілим рядом структурних, організаційних, технологічних особливостей, що впливають на рівень виробничих ризиків і роблять цю галузь однією з найбільш травмонебезпечних.
Довгий час у процедурі навчання з охорони праці не відбувалося змін. Міністерство економіки України затвердило зміни у Додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці наказом № 22778 від 29.08.2024 року.
Оскільки, з набуттям чинності оновленої редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України, з початку 2023 року уповноважений орган управління та його територіальні органи здійснюють заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, спричиненою умовами праці.
За статистикою, щодня в світі на робочому місці через нещасні випадки помирає в середньому 5000 людей. А ще немало саме на роботі отримують проблеми зі здоров’ям. Стан охорони праці у виробничій і не виробничих сферах нашої економіки вимагає серйозної уваги державної влади, суб’єктів господарювання,громадських організацій - загалом усього суспільства. Адже до збільшення захворюваності працюючих,числа травм на виробництві та найгірше до смерті людей найчастіше призводить байдужість роботодавця,їх небажання серйозно вирішувати ці питання,брак спеціальної підготовки й досвіду роботи з охорони праці. Часто підприємства не виконують зобов’язань щодо створення належних умов праці з урахуванням їх індивідуальних особливостей та не бажають витрачатися на додаткові заходи безпеки. На підприємствах повинні бути створені для кожного працівника здорові і безпечні умови праці. Робоче місце це місце постійного або тимчасового перебування працівника під час його трудової діяльності. На підприємстві повинні бути створені для кожного працівника здорові і безпечні умови праці. При цьому необхідно дотримуватись таких основних принципів запобігання небезпекам:
З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання сільського господарства та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій в Україні, пропонуємо роботодавцям вжити такі заходи:
У своєму житті практично кожна людина відчуває стрес. У сучасному світі стрес є одним з найпоширеніших недуг. Стрес – автоматична реакція організму на небезпеку і у кожної людини вона різна. Ступінь такої реакції, тобто здатність переносити стресові ситуації без неприємних наслідків для своєї діяльності та оточуючих, - називається стресостійкістю. За оптимальних умов працівник має володіти здатністю справлятися із стресорами - факторами, що призводить до стану стресу, та правильно організовувати свою поведінку, тобто проявляти стресостійкість.
Потерпілі на виробництві отримали від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані в грудні 2022 року, однак не профінансовані через припинення ФССУ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 №185 затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набув чинності з 07 березня.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності