Правова допомога

Ми тут, щоб вам допомогти!

ЯК ПРОПИСАТИ ДИТИНУ БЕЗ ЗГОДИ БАТЬКА АБО МАТЕРІ

Реєстрація місця проживання дитини потребує згоди обох батьків. Втім буває так, що через погані стосунки, зокрема після розлучення, один з батьків не дає потрібну згоду. Такі дії порушують права та потреби дитини.

11:54 13.06.2024

ПІЛЬГИ ЗА КРЕДИТОМ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО СВОЇ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ

Військові мають право на пільги за кредитними зобов'язаннями. Вони стосуються звільнення від сплати відсотків, а також штрафів чи пені за несвоєчасну сплату платежів за кредитом. Але буває, що відсотки продовжують нараховувати, а згодом військовий отримує судовий позов про стягнення боргу. Розповідаємо чому так відбувається і що робити у таких випадках.

15:56 31.05.2024

КОЛИ КРИВДЯТЬ НАЙБЛИЖЧІ: ЯК ЮРИСТИ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Коли фізичної, моральної чи іншої шкоди систематично завдають найближчі люди — ймовірно, це ситуація домашнього насильства. Розповідаємо, які ознаки має домашнє насильство, яка відповідальність передбачена для кривдників та куди звертатися по допомогу.

09:07 07.05.2024

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПРАВОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, КОНСУЛЬТАЦІЙ І РОЗ’ЯСНЕНЬ З ПРАВОВИХ ПИТАНЬ ГРОМАДЯНИ МОЖУТЬ ЗВЕРТАТИСЯ ТЕЛЕФОНОМ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ СИСТЕМИ БПД

Консультанти контактного центру – це юристи, які щодня надають правничу допомогу не лише телефоном, але і представляють інтереси клієнтів у судах. Практичний досвід юристів лінії дозволяє надавати практичні, дієві правові поради для вирішення питань додзвонювачів.

16:15 22.04.2024

СИСТЕМА БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВНИЧОЇ ДОПОМОГИ ВИПУСТИЛА ЗБІРКУ З ПРИКЛАДАМИ ДОПОМОГИ ЛЮДЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2024 році — 6056 грн), можуть отримати безоплатно усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Це такі послуги як: – юридичні консультації – допомога зі складенням документів – представництво інтересів у суді. У 2023 році до системи БПД люди з інвалідністю зверталися понад 23 тис. разів*. 6,5 тис. разів їм надавалася допомога зі зверненням до суду.

09:53 17.04.2024

9,5 ТИСЯЧ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ОТРИМАЛИ ВТОРИННУ ПРАВНИЧУ ДОПОМОГУ У 2023 РОЦІ

Близько 17% звернень до системи БПД по отримання послуг представництва інтересів у судах та допомогу із складенням документів до суду — від ВПО. Найбільше — на Дніпропетровщині, у Києві та на Харківщині.

11:55 13.02.2024