Податкова інформує

БУТИ ОБІЗНАНИМ ПЛАТНИКОМ ПОДАТКІВ ТА ВОЛОДІТИ ІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО МОЖЛИВИХ КАНАЛІВ КОМУНІКАЦІЇ З ПОДАТКІВЦЯМИ НА МІСЦЯХ Є КРИТИЧНО ВАЖЛИВИМ, ОСОБЛИВО В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Платники податків є важливими суб'єктами податкових відносин. Вони забезпечують наповнення бюджету, який є джерелом фінансування державних програм та видатків. Тому важливо, щоб платники податків були обізнаними завжди і в мирні часи, а в умовах війни важливість поінформованості платників податків важко переоцінити. Знання можливих каналів комунікації з податковою службою особливо  в регіонах має вирішальне значення для оперативного та точного вирішення їхніх податкових питань. Сьогодні через переміщення людей, руйнування інфраструктури та інші фактори платникам податків може бути важко отримати необхідну інформацію або виконати необхідні дії.

11:34 04.03.2024

ЗМІНИ ДО РОЗРАХУНКУ ЧАСТКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРОВИРОБНИЦТВА

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує,  відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України сільськогосподарські товаровиробники для набуття статусу або  підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:

13:57 20.02.2024

ЗАБУДЬ ПРО ЧЕРГИ! У ЦЕНТРАХ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА ЗАПИСУ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує суб’єктам господарювання  та громадянам про ефективність функціонування електронної черги для запису до Центрів обслуговування платників (далі – ЦОП), яка запроваджена з метою забезпечення комфорту та зручності у спілкуванні з податковою службою.

10:24 26.01.2024

З 1 жовтня 2023 року поновлено дію законодавства щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій уразі невикористання відповідних засобів контролю

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що  1 січня 2022 року однією з умов здійснення підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в Україні - є обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку 2-4 груп.

08:06 28.12.2023

Про обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у сфері роздрібної торгівлі суб’єктами господарювання завжди приносить користь споживачам, бюджету країни та поліпшує, в частині контролю за залишками асортиментного переліку товарів, роботу платників податків, які у своїй діяльності використовують реєстратори розрахункових операцій.

10:58 26.12.2023

Використання РРО/ПРРО сприяє створенню рівних та цивілізованих умов ведення бізнесу

08:31 26.12.2023

Головна умова дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО – офіційно проведена реєстрація

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 3219-IX).

15:22 22.12.2023

Де отримати інформаційно-довідкові послуги з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО?

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що  Контакт-центр ДПС на постійній основі надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

14:34 21.12.2023

Відповідальніcть за порушення вимог щодо застосування РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

11:17 20.12.2023

Застосування ПРРО: проведення розрахунків

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів).

10:46 19.12.2023