ЛИПОВОДОЛИНСЬКА ГРОМАДА НА СТРАТЕГІЧНОМУ ФОРУМІ ЩОДО ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ
6–7 травня у місті Львів відбувся дводенний тренінг з енергетичного планування для представників органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Захід проводився у межах проєкту «Підтримка підготовки до зими та відновлюваної енергетики на місцевому рівні в Україні».
До участі у тренінгу було відібрано 20 громад з усієї України та 10 організацій громадянського суспільства. Серед них — наша Липоводолинська громада, яку представила Ольга ХИЖНЯК, перший заступник Липоводолинського селищного голови.
Програма тренінгу була насиченою: експерти ділилися практичними знаннями та інструментами для розробки ефективних стратегічних документів у сфері енергетики на рівні громади. Учасники вивчали кращі муніципальні практики з енергоефективності, збору даних, проведення енергетичного аналізу, планування впровадження відновлюваної енергетики, а також обговорювали шляхи зниження викидів вуглецю.
Особливу увагу було приділено варіантам фінансування енергетичних проєктів, зокрема — грантам, кредитам, державно-приватному партнерству. Учасники мали змогу отримати технічні та юридичні консультації, а також попрацювати у групах над реальними кейсами зі створення місцевих енергетичних планів.
Липоводолинська громада продовжує рух до енергонезалежності, й участь у подібних заходах є важливим кроком у цьому напрямі.
Довідково: проєкт «Підтримка підготовки до зими та відновлюваної енергетики на місцевому рівні в Україні», що реалізується ГО «Екоклуб» у партнерстві з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» та українською ГО «Екодія» і передбачає три етапи підтримки громад:
Перший етап — тренінги з енергетичного планування, в яких беруть участь 20 органів місцевого самоврядування та 10 організацій громадянського суспільства.
Другий етап — 15–17 громад отримають експертну допомогу від «Екоклубу» у підготовці або доопрацюванні своїх муніципальних енергетичних планів (МЕП).
Третій етап — щонайменше 4 громади отримають проєктну документацію, розроблену для впровадження пріоритетних ініціатив з енергоефективності та відновлюваної енергетики.
Такий підхід сприятиме налагодженню зв’язків між громадами і поширенню практичного досвіду, необхідного для підвищення енергетичної стійкості та надійності життєво важливих послуг на місцях.