БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ У ВСІХ СФЕРАХ ЖИТТЯ
Сьогодні відбулося перше засідання Ради безбар'єрності, основною метою якої є забезпечення в громаді безбар’єрного простору в економічному, освітньому, інформаційному, фізичному та суспільно-громадському напрямках.
Під час засідання розглянуто поєктний безбар’єрний маршрут пересування по селищу Липова Долина та питання виконання плану заходів Липоводолинської селищної ради з реалізації стратегії із створення безбар’єрного простору в сфері медицини, освіти, соціального захисту та культури на території громади за 2022-2024 роки та перспективні плани на 2025-2026 рр.
Безбар’єрний маршрут – це організований транспортно-пішохідний шлях з наявним громадським транспортом, забезпечений засобами доступності, зручності, інформативності та безпеки для маломобільних груп населення.
Для створення безбар’єрного маршруту необхідно:
1. Провести моніторинг безбар’єрності об’єктів та вулиць, що є пріоритетними для створення безбар’єрного середовища у населеному пункті.
2. Нанести об’єкти на картографічну основу.
3. Зазначити оцінку даних закладів, установ та об’єктів: безбар'єрні, частково безбар'єрні чи бар’єрні.
4. Визначити точки початку і кінця маршруту, протяжність у км відповідно до потреб маломобільних груп населення.
5. Визначити заклади, установи та інші об’єкти, до яких веде маршрут.
6. Визначити елементи вулично-дорожньої мережі, що потребують облаштування доступності.
8. Провести заходи з облаштування об’єктів для забезпечення безбар’єрності маршруту.
Обʼєкти, які з’являються в нашій громаді повинні мати спеціальні засоби, які допоможуть людям з різним станом здоров’я відвідувати їх та відчувати себе комфортно.
Довідково.
У квітні 2021 року була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка була розроблена у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Безбар’єрів» та виконання Указу Президента України. Це перший в Україні в Україні системний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору у всіх сферах життя.