Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

РОЗВИТОК ПОСЛУГИ ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ НА СУМЩИНІ

Дата: 19.08.2024 10:43
Кількість переглядів: 89

Фото без описуПатронат над дитиною, згідно із статтею 252 Сімейного кодексу України – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Особливості патронату:

  • дитина залишається проживати у своїй громаді, максимально наближено до родини;

  • дитина тимчасово перебуває в професійній патронатній сім'ї, за її життя та здоров'я відповідає патронатний вихователь;

  • створені умови для освіти, розвитку, соціально-психологічної реабілітації дитини;

  • біологічна сім'я під супроводом соціального працівника;

  • постійний моніторинг можливості повернення дитини до батьків, або пошук для дитини нової сім'ї.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Мета влаштування дитини до сім'ї патронатних вихователів

 

  • екстрене надання «даху над головою»;

  • тимчасове влаштування до повернення у біологічну сім'ю;

  • тимчасове влаштування до усиновлення;

  • влаштування для реабілітації дитини (насилля, жорстоке поводження)

     Патронатні вихователі:

 

  • допоможуть дитині подолати стрес, зумовлений відсутністю чи втратою прихильності у біологічній сім'ї;

  • представлятимуть інтереси дитини;

  • стануть посередниками між дитиною і її біологічними батьками чи усиновлювачами, прийомними батьками

Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має: повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім'ї патронатного вихователя; належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які виховувалися в одній сім'ї або є рідними братами та сестрами, в тому числі братами та сестрами вже попередньо влаштованих до сім'ї патронатного вихователя дітей.

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини та з урахуванням результатів оцінки рівня безпеки або оцінки потреб сім’ї/особи. Орган опіки та піклування у разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя понад зазначений строк, може прийняти рішення про його продовження не більш як до шести місяців відповідно до висновку міждисциплінарної команди.

ОПЛАТА ПОСЛУГ ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ СКЛАДАЄТЬСЯ З:

  • соціальної допомоги на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом у 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на місяць:

 

Фінансовий період

Діти віком від народження до 6 років

Діти віком від 6 до 18 років

З 01 січня 2021 року

 

1921 грн *2,5 = 4802,5 грн.

2395 грн. * 2,5 = 5987,5грн.

 

З 01 липня 2021 року

 

2013 грн *2,5 = 5032,5 грн.

2510 грн. * 2,5 = 6275 грн.

 

  • грошового забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб:

З 01 січня 2021 року 2270 грн * 5 = 11350 грн.

З 01 липня 2021 року 2379 грн * 5 = 11895 грн.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї включно та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя, та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Законодавство:

  1. Постанова КМУ від 20 серпня 2021 р. № 893 «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь