ЯК ОФОРМИТИ СТАТУС «ДИТИНА ВІЙНИ»: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ
Жахів війни зазнали чимало дітей. Особливо ті, які після 24 лютого 2022 року втратили дім, рідних, друзів, щасливе життя. Їхній соціальний захист зараз забезпечує держава, надаючи спеціальний статус і відповідну допомогу.
Як оформити «дитину війни» та що надає цей статус: пояснює експерт
На сьогодні цей статус не дає жодних привілеїв дитині чи додаткової допомоги. Єдине – це безоплатне харчування в закладах освіти. Хоча і тут є свої нюанси.
Хто може отримати статус «дитина війни»
Неповнолітні, які постраждали внаслідок бойових дій, мають право на соціальний захист. Це регулюється постановою КМУ № 268.
Право на статус можуть отримати діти, які на час збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років, тобто повноліття, а також у результаті цього зазнали поранення, контузії або каліцтва.
Також статус можуть отримати й ті діти, які страждали від психологічного, фізичного або сексуального насильства, викрадені або незаконно вивезені за межі України, незаконно утримувалися, зокрема в полоні.
Які документи знадобляться для оформлення статусу
-
свідоцтво про народження;
-
паспорт заявника, якщо заяву подає родич дитини;
-
документ, який підтверджує спорідненість з постраждалою дитиною;
-
довідка про взяття дитини на облік як ВПО;
-
паспорт-книжечка чи ID-карта (за наявності в дитини);
-
закордонний паспорт (якщо є).
-
витяг з реєстру територіальної громади (за наявності);
-
виписки з медичного лікування чи після огляду дитини;
-
копії заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження, висновку експерта за результатами судової експертизи.
Як оформити статус «дитина війни» в Україні
-
Насамперед Вам потрібно звернутися за місцем реєстрації чи фактичного проживання до органу опіки та піклування. Туди Вам потрібно віднести папку документів.
-
Після цього рішення про присвоєння статусу «дитина війни» будуть ухвалювати протягом місяця з дати реєстрації заяви. Її та надані до неї документи розглядає комісія з питань захисту прав дитини.
За отриманням детальної інформації стосовно даного питання звертатися до відділу «Служба у справах дітей» Липоводолинської селищної ради.