РОБОЧЕ МІСЦЕ ПРАЦІВНИКА НА ВИРОБНИЦТВІ МАЄ БУТИ БЕЗПЕЧНИМ
За статистикою, щодня в світі на робочому місці через нещасні випадки помирає в середньому 5000 людей. А ще немало саме на роботі отримують проблеми зі здоров’ям. Стан охорони праці у виробничій і не виробничих сферах нашої економіки вимагає серйозної уваги державної влади, суб’єктів господарювання,громадських організацій - загалом усього суспільства. Адже до збільшення захворюваності працюючих,числа травм на виробництві та найгірше до смерті людей найчастіше призводить байдужість роботодавця,їх небажання серйозно вирішувати ці питання,брак спеціальної підготовки й досвіду роботи з охорони праці. Часто підприємства не виконують зобов’язань щодо створення належних умов праці з урахуванням їх індивідуальних особливостей та не бажають витрачатися на додаткові заходи безпеки. На підприємствах повинні бути створені для кожного працівника здорові і безпечні умови праці. Робоче місце це місце постійного або тимчасового перебування працівника під час його трудової діяльності. На підприємстві повинні бути створені для кожного працівника здорові і безпечні умови праці. При цьому необхідно дотримуватись таких основних принципів запобігання небезпекам:
-виключення небезпек,якщо це є можливим і реальним;
-обмеження небезпек, яких уникнути неможливо;
-усунення небезпек у їх першоджерелах,виключення або максимальне обмеження впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників.
Працівники мають бути проінформовані та проінструктовані щодо дій, необхідних у разі виникнення на підприємстві аварійних ситуацій,пов’язаних з безпосередньою загрозою для їх життя і здоров’я, та про вжиті або такі, що мають бути вжитими,запобіжні і захисні заходи. Роботодавець забезпечує повну і вичерпну інформацію працівників та їх уповноважених представників з питань охорони праці про можливі небезпечні ситуації. Про вжиті заходи для їх запобігання бо їх ліквідації та про дії працівників у аварійних ситуаціях.
У разі виникнення на підприємстві надзвичайних ситуацій і нещасних випадків роботодавець повинен вжити термінових заходів для евакуації працівників,надання першої медичної допомоги потерпілим,локалізації та ліквідації аварії або пожежі,усунення їх наслідків, за необхідності залучити зовнішні служби невідкладної допомоги,професійні аварійно-рятувальні служби,підрозділи пожежної охорони.