Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

ВИШИВАНКА – ДУША УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Дата: 18.05.2023 15:01
Кількість переглядів: 216

Фото без описуДо Міжнародного дня музеїв та Дня вишиванки в Україні у краєзнавчо-етнографічний музеї Липоводолинської селищної територіальної громади організовано виставку експонатів стародавньої української вишивки.

Відвідали виставку перший заступник селищного голови Ольга ХИЖНЯК, секретар селищної ради Ростислав САВЧЕНКО, колективи відділу культури та туризму, Публічної бібліотеки ім. Л.Новиченка та «Дитячої школи мистецтв» Липоводолинської селищної ради. Працівник музею Любов ПОДПЛЕТЬКО провела змістовну та корисну екскурсію представивши експонати, яким понад 100 років.

Красива вишита українська сорочка з давніх-давен вважається символом здоров'я та краси, щасливої долі та родової пам'яті, любові та святковості; оберіг та захист від злого ока і слова. Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

Народ ставився до вишиванок як до святині. Вони ревно зберігалися і передавалися з покоління в покоління, з роду в рід як родинні реліквії. За традицією, матері вишивали сорочки та рушники своїм дітям, дівчата, готуючи придане, вишивали своїм нареченим сорочки на знак вірності і кохання. Вишивка на грудях захищає душу людини від руйнування і занепаду.

Народне мистецтво спонукає до усвідомлення цінності та неповторності української культури і є дієвим засобом впливу на сучасні етносоціальні процеси в Україні.

Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже нація згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Усвідомлення такої історичної спадщини вражає та захоплює і спонукає з особливою повагою ставитись до сорочки – яку не можливо вважати просто одягом.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь