Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

ОРГАНІЗАТОРИ КАМПАНІЇ «НАУКА УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ» РОЗПОВІЛИ, ЯК НЕ ПОТРАПИТИ В ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

Дата: 29.07.2022 15:51
Кількість переглядів: 121

Фото без описуОрганізатори інформаційної кампанії «Наука убезпечити себе» розповіли п’ять основних порад, які допоможуть уберегтися від торгівлі людьми. Проєкт запустила громадська організація STEM is FEM, яку започаткував засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв, до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відзначається 30 липня. 

За словами організаторів, проблема торгівлі людьми наразі дуже актуальна для українців. Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 до 2021 рік від неї постраждали понад 300 тисяч громадян України. Загалом у світі налічується від 20 до 40 млн людей, що знаходяться у рабстві. 

Наразі ж для українців ця проблема стала ще актуальнішою, адже багато хто втратив роботу, домівку, залишився без засобів для існування, понад 9 млн українців були змушені виїхати за межі країни. Цим становищем можуть скористатися торгівці людьми. 

Щоб не потрапити до пастки, організатори кампанії радять дотримуватись п’яти основних правил. Найперше, в організації рекомендують нікому не віддавати свої документи та телефон, адже їх можуть забрати шахраї, шантажувати цим та втягнути в сексуальну, трудову або іншу експлуатацію.

Також організатори проєкту рекомендують звертатися за допомогою у працевлаштуванні, пошуці житла та харчування тільки до державних інституцій або перевірених добре відомих неурядових організацій. А якщо пропозиція здається вам занадто “привабливою” – наприклад, роботу пропонують тільки молодим дівчатам з України та обіцяють за неї високу неринкову зарплатню – краще від неї відмовитись.

Окрім того, кампанія закликає регулярно розповідати рідним та близьким всі деталі вашого місця перебування, роботи та нових знайомств. А найкраще домовитись з рідними про кодове слово чи знак, яке буде сигналізувати про небезпеку. 

«Найголовніше правило – це перестраховуватися настільки, наскільки тільки це можливо. Якщо певна людина, наприклад, волонтер, здається вам підозрілою, краще уникайте контактів з нею та відмовтесь від її пропозицій. Тим паче, якщо ви відчуваєте маніпуляції та погрози,» – розповідає Дар’я Бичкова організаторка арт-кампанії «Наука - це вона», проєктна менеджерка STEM is FEM, координаторка кампанії «Наука убезпечити себе».

Протягом тижня організатори та експерти проєкту будуть розповідати в медіа, соцмережах та на сайті, про статистику, пов’язану з торгівлею людьми, де може критися небезпека та як від неї врятуватися. 

Інформаційну кампанію «Наука убезпечити себе» організувала ГО STEM is FEM за підтримки Українського Жіночого Фонду, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Міністерства соціальної політики України та ГО “Ла Страда-Україна”. STEM is FEM – це благодійний проєкт, що був створений за ініціативи засновника технологічної компанії Roosh Сергія Токарєва. Проєкт займається популяризацією STEM-спеціальностей серед українських дівчат, а також бореться із гендерними упередженнями та стереотипами. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь