14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
Шановні ліквідатори та члени їх сімей, шановна громадо!
Аварія, що сталася в квітні 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Саме тому, традиційно, щороку 14 грудня, ми вклоняємося людям, які ціною свого життя та здоров’я захистили Україну і світ, вкотре згадуємо героїв, які першими стали на боротьбу з ядерною стихією. Ми також дякуємо усім, хто нині самовіддано працює у зоні відчуження над реалізацією унікальних проектів.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно у день закінчення будівництва захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій.
Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що ви зробили.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Нині в Липоводолинській селищній територіальній громаді проживає 83 ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи. На долю цих людей випала важка і небезпечна робота, вони отримали високі дози радіації, але гідно пройшли всі випробування і захистили людей від смертельної небезпеки. Нажаль, багато з ваших побратимів не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.
Чорнобиль для України – це біль та постійне випробування. Досі залишається багато актуальних проблем екологічного, медичного, соціально-економічного характеру.
Шановні ліквідатори! Впевнений, що наш народ ніколи не забуде про ваш великий подвиг. Щира подяка вам і шана за жертовність, мужність та професіоналізм. Бажаю усім доброго здоров’я, миру та добробуту! Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій.
З повагою
селищний голова Володимир ШТАНЬКО