A A A K K K
для людей із порушенням зору
Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ – СПРАВА КОЖНОГО!

Дата: 12.07.2021 11:25
Кількість переглядів: 886

Фото без описуНа часі – пора цвітіння одного з найнебезпечніших карантинних бур’янів амброзії полинолистої. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів. Це однорічна рослина родини складноцвітих. Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. У пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку вони потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

Цей бур’ян засмічує всі польові (особливо просапні і ярі зернові), овочеві та плодові культури, пасовища, збіднюючи та висушуючи ґрунт. Він щільно росте на узбіччях автомобільних доріг та залізниць, берегах ставків і річок, на пустирях та інших необроблюваних землях, будівельних майданчиках, територіях підприємств, тваринницьких комплексів, машинних дворів, на вулицях і садибах населених пунктів.

Боротися з амброзією варто розпочинати до цвітіння, коли суцвіття уже утворились, але ще не розкрились. Найбільш розповсюджений метод боротьби - це скошування. Однак, безсистемне скошування амброзії призводить до того, що рослина утворює бічні пагони біля основи стебла, які майже лежать на землі. Пізні скошування цих пагонів не знищать і на них утвориться насіння. Більш дієвий засіб – виривання рослини з коренем. Зазначені заходи будуть ефективні лише у разі їхнього систематичного виконання протягом тривалого часу.    

Згідно статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту», власники (користувачі, балансоутримувачі) об’єктів благоустрою зобов’язані знищувати систематично і своєчасно бур’яни, об’єкти рослинного карантину та інші шкідники на прилеглих і закріплених територіях підприємств, установ та організацій усіх організаційно-правових форм, приватних житлових будинків та присадибних ділянок, а також на прилеглій до них території. 

На території Липоводолинської територіальної громади робота по боротьбі з карантинними рослинами та бур’янами проводиться систематично.

Зокрема, працівниками з благоустрою Липоводолинської селищної ради проведено скошування амброзії полинолистої в смт Липова Долина по вул. Полтавська (територія пташиного ринку). Також, по вул. Роменській проведено пробне обприскування екологічним засобом для боротьби з амброзією «Амбростоп». Даний препарат створено на основі природного мінералу бішофіт, препарат не містить пестицидів і агрохімікатів та не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище, в тому числі на фауну, людину і бджіл, не утворює токсичних сполук у повітряному середовищі.

Шановні жителі Липоводолинської громади! Не залишайтесь осторонь, не вважайте, що це не ваша проблема, зробіть усе залежне від вас! Амброзія – біда, яку можна подолати лише гуртом і лише при постійній і наполегливій праці. Її результати можна буде побачити не зразу, а за декілька років, та повірте, вони вас вразять!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь