Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

ДО 35-Ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ВАЖЛИВІ ФАКТИ, ЩО РОЗКРИВАЮТЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ЗОНУ ШИРОКІЙ АУДИТОРІЇ

Дата: 21.04.2021 14:11
Кількість переглядів: 547

Фото без опису26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Продовжуємо знайомити жителів Сумської області з важливими фактами про Чорнобильську зону.

Над об’єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором встановлена унікальна захисна Арка – Новий Безпечний Конфайнмент (далі НБК).

НБК вартістю понад 1,5 млрд. євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки та створити умови для подальших робіт з демонтажу зруйнованого реактора.

НБК – це багатофункціональний комплекс для перетворення об’єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему. Він складається з 19 підструктур, у тому числі із головної захисної споруди у вигляді арки із спеціальною подвійною обшивкою. Грандіозна арочна конструкція, висотою 109 м (це 35–поверховий будинок), довжиною 160 м (півтора футбольних поля) та вагою понад 36 тис тонн, що відома усьому світові як «Арка», – це лише частина складної інженерної системи НБК.

Детальніше https://chnpp.gov.ua/nbk/index.html



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь