ДО 35-Ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ВАЖЛИВІ ФАКТИ, ЩО РОЗКРИВАЮТЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ЗОНУ ШИРОКІЙ АУДИТОРІЇ

Дата: 21.04.2021 14:11

Фото без опису26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Продовжуємо знайомити жителів Сумської області з важливими фактами про Чорнобильську зону.

Над об’єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором встановлена унікальна захисна Арка – Новий Безпечний Конфайнмент (далі НБК).

НБК вартістю понад 1,5 млрд. євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки та створити умови для подальших робіт з демонтажу зруйнованого реактора.

НБК – це багатофункціональний комплекс для перетворення об’єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему. Він складається з 19 підструктур, у тому числі із головної захисної споруди у вигляді арки із спеціальною подвійною обшивкою. Грандіозна арочна конструкція, висотою 109 м (це 35–поверховий будинок), довжиною 160 м (півтора футбольних поля) та вагою понад 36 тис тонн, що відома усьому світові як «Арка», – це лише частина складної інженерної системи НБК.

Детальніше https://chnpp.gov.ua/nbk/index.html