Липоводолинська громада
Сумська область, Роменський район

ЯК ШУКАЛИ РОБОТУ ДЛЯ БЕЗРОБІТНОГО СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ ТА ПРИВАТНІ АГЕНТСТВА?

Дата: 12.03.2021 11:06
Кількість переглядів: 349

Фото без описуВідповідно до Закону України «Про зайнятість населення», суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, інформують службу зайнятості про працевлаштованих ними осіб шляхом подання звітності. Торік звітність до Сумської обласної служби зайнятості надали 58 приватних агентств, з них 15 фактично здійснювали діяльність.

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, минулого року приватні агентства працевлаштували 1933 чоловік. Серед працевлаштованих в Україні жінки становили 25%, чоловіки – 75%. 33% - у віці до 35 років, 30% - 35-45 років, 37% - понад 45. 15% мали вищу освіту, 64% - професійно-технічну, 21% - повну загальну.

Найбільш поширені професії, за якими громадяни отримали роботу, - вантажники, підсобні робітники, продавці продтоварів, доглядачі, водії, бухгалтери, прибиральники службових приміщень. З них 7% отримували мінімальну зарплату, 91% – від 5 до 15, 2% - від 15 до 25 тис. грн.

Із загального числа 98% працевлаштовані у Сумах та 2% у Сумському районі. Із направлених на роботу в Україні до інших роботодавців 99% - становили мешканці міст, 1% - жителі сільської місцевості.

69% направлених на роботу до іншого роботодавця здійснювали свою діяльність у термін до 6 місяців, 25% - від 6 місяців до року та 6% - понад рік.

87% отримували зарплату у мінімальному розмірі, 13% - від 5 до 15 тис. грн. 98% направлених на роботу до інших роботодавців - у м. Суми.

Цікава статистика щодо працевлаштування громадян України за кордоном. Переважна більшість громадян (91%) працевлаштована Сумським міським центром зайнятості. Найбільший потік - до Польщі (768 осіб). Із працюючих за кордоном 59% чоловіки. Мешканці міст - 95%. 45% – особи до 35 років; 37% - від 36 до 45; 18% - понад 45. 19% мали вищу освіту, 44% - професійно-технічну; 37% - загальну. 93% трудових мігрантів укладали контракти до 6 місяців, 7% – від 6 місяців до року. У країні призначення трудові мігранти були зайняті: 49% - у сфері транспорту, 15% - у переробній промисловості; 14% - у наданні послуг, 9% - у водопостачанні. 99% були зайняті на некваліфікованих роботах, і лише 1% - кваліфіковані робітники.

Порівняльний аналіз показників працевлаштування громадян за сприяння обласної служби зайнятості з даними приватних агентств за 2020 рік засвідчив наступне. Кількість працевлаштованих обласною службою зайнятості (17,9 тис. осіб) в 9 разів перевищила кількість працевлаштованих приватними агентствами. Серед працевлаштованих за сприяння служби зайнятості 57% становили чоловіки. Водночас, серед працевлаштованих приватними агентствами в Україні переважали чоловіки (75%), за кордоном офіційно працювали також переважно чоловіки (59%). Майже дві третини працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості становлять мешканці міст, 99% мешканців міст працевлаштовані приватними агентствами. Приватні агентства в Україні і за кордоном працевлаштовують різні вікові групи (зокрема, на вакансії в Україні 33% працевлаштованих у віці до 35 років). Серед безробітних, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, 33% становлять особи у віці до 35 років.

Структура працевлаштованих безробітних за сприяння обласної служби зайнятості: 38% мали вищу освіту, 55% - професійно-технічну, 7% - загальну середню. Приватними агентствами (в Україні і за кордоном) 15-19% працевлаштованих мали вищу освіту, 44-64% - професійно-технічну, від 21 до 37% загальну середню. Майже 28% працевлаштованих обласною службою зайнятості отримали роботу у сільському господарстві, 14% - у торгівлі, 12% - у переробній промисловості. У той же час 49% працевлаштованих приватними агентствами за кордоном працювали у сфері транспорту.

- Отже, - говорить В. Підлісний, - обласна служба зайнятості є лідером серед посередників на ринку праці. Приватні агентства, які здійснюють діяльність в Україні, сумарно працевлаштовують на порядок менше громадян, ніж обласна служба зайнятості. Структура працевлаштованих приватними агентствами зайнятості та за сприяння Сумської обласної служби зайнятості у більшості співпадає. Тож висновки окремих експертів та представників ЗМІ, що вакансії, які пропонують приватні агентства зайнятості, є більш привабливі ніж ті, що пропонує служба зайнятості, не витримує критики.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь