З 1 ЛИСТОПАДА ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ У ВОДОЙМАХ СУМЩИНИ
Наказом управління державного агентства рибного господарства у Сумській області від 21.10.2020 № 113 затверджено перелік зимувальних ям на період зимівлі 2020-2021 років, на яких заборонено промисловий, любительський і спортивний вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах у рибогосподарських водних об’єктах Сумської області з 01 листопада 2020 року до закінчення зимового періоду 2021 року
Порушення правил риболовлі на зимувальних ямах карається стягненням штрафу.
Довідково. Зимовий період для риби є особливим, порушення її спокою і тиші у цей час шкодить не тільки жителям водойм, а й впливає на екосистему. З настанням холодів риба не росте, бо в неї практично припиняється обмін речовин. В цей час вона живе завдяки накопиченому влітку жиру. Багато риб залягають у зимову сплячку, перестають харчуватися. У зимувальних ямах такі риби стають нерухомими і чекають потепління.
Зимувальні ями – це глибокі місця у водоймі, де немає активної течії (наприклад, території, де вода підмивала береги й утворила заглибини). Температура там може доходити до чотирьох градусів тепла. Глибина таких ям щонайменше два метри. Хоча краще три-п'ять метрів (має бути більшою, ніж висота промерзання льоду). На кілометр річки має бути не менше п'яти зимувальних ям. Їх місцезнаходження визначають працівники рибоохорони, і саме вони мусять попереджувати про них рибалок. Коли температура води перевищує 8 градусів, риба виходить зі сплячки. Найважче витримує зиму короп. Не залягають у зимову сплячку окунь і щука. В цей час вони навпаки активно рухаються та полюють на мальків.