У 2024 РОЦІ УРЯД ІНІЦІЮЄ НИЗКУ ПРОГРАМ З ПІДТРИМКИ АГРАРНОГО СЕКТОРУ

Дата: 04.03.2024 14:32

Фото без описуПро державну підтримку агросектору у 2024 році розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на конференції «Аграрний сектор в умовах воєнного стану. Можливості і виклики», яка відбулася 28 лютого цього року в м. Кропивницький.

За словами першого заступника Міністра, аграрії у 2024 році  зможуть скористатись такими програмами:

• компенсація вартості сільськогосподарської техніки – до 25%. Програма запрацює в квітні 2024 року;
  • фінансування за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Уряд продовжив виплати по кредитах ще на рік - до 31 березня 2025 року;
  • компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Це стосується прокладки труб, водовідведення, дощувального обладнання;
  • Малі аграрії, які обробляють до 120 га, зможуть отримати 4 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.
  • фермери, що утримують до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та по 2 тисячі ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець. Прийом заявок відбуватиметься через Державний аграрний реєстр. Власники худоби повинні обов’язково зареєструвати тварин у Єдиному державному реєстрі тварин.
  • отримати грант  на розвиток садів і теплиці - до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно.

За матеріалами: https://minagro.gov.ua/news/uriadovi-initsiatyvy-z-pidtrymky-ahrariiv-budut-korysnymy-dlia-vyrobnykiv-kirovohradshchyny-taras-vysotskyi