26 ЛЮТОГО – ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Дата: 26.02.2024 10:10

Фото без описуЦьогоріч 26 лютого відзначаємо 10 років спротиву окупації Криму, вшанування героїзму і мужності громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АРК і м. Севастополя, у відстоюванні територіальної цілісності України.

Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже десять років.

Окупація Криму відбулась без жодної краплі крові – міф. Крим став базою для окупантів.

Українці та кримські татари виражали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення наших громадян. Загарбники переслідують корінний народ півострова. Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки.

Крім матеріального і фізичного збитку, окупація Криму тоталітарним режимом завдає ментальних травм і залишає психологічні рани. Жителі Криму стали заручниками російської окупації. Країна-агресор цинічно нехтує Міжнародними правами і свободами людини.

Когнітивний опір дає надію на детоксикацію свідомості громадян України, які були змушені залишитися в Криму під окупацією, адже боротьба триває.

Зараз в тимчасово окупованому Криму є багато людей, які чекають на ЗСУ та вірять у звільнення півострова від окупантів.

Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.

Крим – частина України і вона буде звільнена від окупанта.

Крим – це Україна!