ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ПТИЦІ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ГОСПОДАРСТВ!!

Дата: 08.01.2024 13:41

Фото без описуРоменське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє про випадок захворювання на високопатогенний грип птиці у приватному секторі Сумського району.

З метою недопущення поширення випадків захворювання птиці на високопатогенний грип рекомендовано дотримуватись наступних профілактичних правил:

• утримувати птицю в домашніх садибах у закритому режимі;
  • закупляти птицю лише у визначених місцях та за наявності ветеринарних документів;
  • обмежити вільний випас  (вигул) домашньої птиці (особливо водоплавної);
  • обмежити контакти домашньої птиці з дикою під час вигулу на присадибних ділянках, на водоймищах;
  • обладнати вхід до садиби дезінфікуючим килимком, заправлений дезінфікуючим засобом;
  • при догляді за птицею, мати спецодяг та спецвзуття;
  • своєчасно проводити дезінфекцію пташників та подвір’я;
  • трупи загиблої птиці заборонено викидати за межі присадибних ділянок та на сміттєзвалище, загиблу птицю спалювати та захороняти;
  • користувачам мисливських угідь, спеціалістам ветеринарної служби проводити обстеження узбережжя річок, ставків та інших водойм на предмет виявлення трупів птиці.

З метою недопущення виникнення подібних ситуацій, рекомендовано власникам птиці, яка була закуплена в період грудня 2023 року та січня 2024 року  у невідомих підприємців, без відповідних ветеринарних документів у разі підозри щодо прояву нехарактерної поведінки домашньої птиці (апатія, відмова від корму та води і т.п.) відразу повідомити фахівців державної ветеринарної служби, вимушеному забою піддавати лише тільки клінічно здорову птицю.

У разі підозри виникнення захворювання  та загибелі птиці терміново звертайтеся до державних районних лікарень ветеринарної медицини!

Найменування лікарні ветеринарної медицини

Адреса фактичного розташування (вулиця, номер будинку)

Контактні дані (номер телефону, е- mail)

Роменська районна державна лікарня ветеринарної медицини