ДО ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АПК ОБЛАСТІ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ

Дата: 23.05.2023 10:21

Фото без описуМолочне скотарство належить до провідних галузей сільського господарства Сумщини. Упродовж останніх років спостерігається стала тенденція до скорочення поголів’я великої рогатої худоби як в сільськогосподарських підприємствах області, так і в домогосподарствах сільського населення.

З метою стабілізації та нарощування поголів’я великої рогатої худоби в регіоні, покращення генофонду лебединської, української бурої та симентальської молочних порід, збільшення обсягів виробництва та переробки тваринницької продукції, забезпечення потреб населення безпечними та якісними продуктами харчування до Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року (далі – Програма) внесені зміни, які затверджені розпорядженням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 12.05.2023 № 191-ОД.

До напрямів Програми, які передбачають фінансування в 2023 році з обласного бюджету, належать:

• часткове відшкодування вартості закупленої сперми бугаїв-плідників для штучного осіменіння маточного поголів’я корів лебединської, української бурої та симентальської молочної порід, із загальним обсягом фінансування в сумі
    0,4 млн гривень;
  • часткове відшкодування вартості придбаної установки індивідуального доїння (доїльний апарат), обладнання для охолодження молока (охолоджувач молока) вітчизняного виробництва, на що виділяється
    1,6 млн гривень;
  • надання спеціальної бюджетної дотації суб’єктам господарювання за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності  на загальну суму 5 млн гривень;
  • часткову компенсацію вартості об’єкта з переробки молока в сумі
    3 млн гривень.

Заходи Програми передбачають надання підтримки малим формам господарювання, зокрема фермерським господарствам, фізичним особам- підприємцям, домогосподарствам сільського населення, а також в частині створення нових потужностей з переробки молока — комунальним підприємствам територіальних громад області.

При цьому спеціальна бюджетна дотація за утримання корів надаватиметься господарствам, які здійснюють господарську діяльність на територіях Сумської області, що включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та не мали можливість отримання відповідної дотації з державного бюджету минулого року.

Зі змінами до Програми можна ознайомитися за посиланням: https://is.gd/17ORTJ

За матеріалами: https://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/golovna-storinka/2261-do-prohramy-rozvytku-apk-oblasti-vneseni-zminy