ХОЛЕРА!!! ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ

Дата: 17.06.2022 10:21

Людство давно знайоме з цією інфекцією, епідемії якої приводили до масових захворювань в країнах. В минулому захворюваність холерою приводила до значної кількості смертей. Із-за високої смертності та високого ступеня зараження в разі контакту з хворим, швидким розповсюдженням захворювання, холера відноситься до особливо небезпечних інфекцій.

Щорічно холера реєструється більше ніж в двадцяти країнах світу. В Україні в останні роки захворювання холерою не реєструвались. Останній спалах холери був в Маріуполі в 2011 році (18 випадків). В Сумській області був зареєстрований випадок холери у 2007 році, завезений з Індії. Наразі епідемічна ситуація з холери в Сумській області залишається благополучною, підтвердженої інформації щодо розповсюдження цього захворювання на окупованих територіях немає.

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упродовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. При своєчасно розпочатому лікуванні холера закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутися кома, iнодi можливі летальні наслідки. Але при ранній діагностиці і правильному лікуванні холера повнiстю  виліковна. Саме тому при перших симптомах дiареї слід негайно звернутися до лікаря! Є три сигнальні ознаки холери, що відрізняють її від інших кишкових інфекцій: це нормальна температура, відсутність больового синдрому і первинність проносу по відношенню до блювоти (спочатку з’являється пронос а потім блювота - при інших гострих кишкових інфекціях - навпаки).

Щоб уникнути захворювання, дотримуйтесь простих правил:

• не купуйте продукти харчування, зокрема - рибу, у місцях стихійної торгівлі;

• не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;

• дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;

• в епідсезон вживати для пиття тільки кип’ячену або мінеральну воду;

• мийте овочі і фрукти перед вживанням;

• ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням;

• не заковтувати воду при купанні в будь-яких водоймах;

• при відпочинку на березі водоймища вживати їжу підкислену лимонним соком, оцтом, лимонною кислотою або сухим вином.

Варто зазначити, що цi простi речi захистять вас i вiд iнших харчових отруєнь.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких.