ОСОБЛИВОСТІ ПОРЯДКУ ПОВІДОМНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

Дата: 05.01.2022 13:24

Фото без описуВідповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективі  договори і територіальні угоди відповідного рівня реєструються –   органами місцевого самоврядування.

Проведення повідомної реєстрації колективних угод і договорів регулює Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013р. (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. №768).

На повідомну реєстрацію подається один примірник колективного договору, змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками.

На вибір сторін пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

- оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

- оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

- електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективної угоди чи договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу.

Реєструючий орган оприлюднює на офіційному вебсайті та щомісяця оновлює реєстр колективних договорів, зміни і доповнення до них, їх текст, рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства України (у разі їх наявності) та письмово інформує про реєстрацію документа суб’єкта звернення.

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди, договору, змін і доповнень до них, і не повертає його сторонам.

За консультацією щодо проведення повідомної реєстрації колективних договорів можно звернутися до відділу соціального захисту населення Липоводолинської селищної ради.