8 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ БУДУТЬ ПІДКЛЮЧЕНІ ДО ОПТИЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

Дата: 10.06.2021 13:29

Кабінет Міністрів затвердив розподіл Інтернет-субвенції для підключення 3652 українських сіл до швидкісного інтернету. На Сумщині до інтернет-мережі буде підключено 245 сіл.

Проект матиме значний соціальний ефект, адже завдяки йому вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше підключитися до оптичного інтернету. Це допоможе забезпечити рівний доступ та можливості для кожного українця.

Тепер громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу.

Липоводолинська селищна територіальна громада ввійшла до переліку громад, які отримають підключення до інтернету, суми фінансування та усі ключові КРІ. За рахунок коштів субвенції та за умови ефективних закупівель до оптичного інтернету буде підключено 8 сіл громади: с. Байрак, с. Беєве, с. Московське, с. Побиванка, с. Столяреве, с. Яганівка, с. Яснопільщина, с. Суха Грунь, у яких 37 соціальних об’єктів. Серед них:

• 5 шкіл (Байрацький навчально-виховний комплекс, Беївський навчально-виховний комплекс, Московський навчально - виховний комплекс, Калінінська загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів, Яснопільщанський навчально - виховний комплекс);
  •  1 заклад дошкільної освіти (Калінінський заклад дошкільної освіти «Ромашка»);
  • 8 будинків культури (Байрацький сільський будинок культури, Беївський сільський будинок культури, Московський сільський будинок культури, Сухогрунський сільський будинок культури, Яганівський сільський будинок культури, Яснопільщинський сільський будинок культури, Побиванський сільський клуб, Столярівський сільський клуб);
  • 7 бібліотек (Байрацька сільська бібліотека-філія, Беївська сільська бібліотека-філія, Московська сільська бібліотека-філія, Сухогрунська сільська бібліотека-філія, Яганівська сільська бібліотека-філія, Яснопільщинська сільська бібліотека-філія, Столярівська сільська бібліотека-філія);
  • 6 ФАПів (ФАП с. Байрак, АЗПСМ с. Беєво, ФАП с.Суха Грунь, ФАП с. Московське, ФАП с. Яганівка, ФАП с. Яснопільщина);
  • 4 пожежно-рятувальні підрозділи (с. Суха Грунь, с. Московське, с. Яснопільщина, с. Побиванка);
  • 6 віддалених робочих місць працівників ЦНАП (с. Байрак, с. Беєве, с. Московське, с. Яганівка, с. Яснопільщина, с. Суха Грунь).

Погоджена сума фінансування становить 394200 грн, протяжність оптичних мереж - 90 км.

Крім того, для кожного з них за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею. Так, кожен із відвідувачів зможе скористатися швидкісним інтернетом. Важливо: соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

За матеріалами: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/25156-sumska-oblast-druha-v-ukrayini-za-obsyahom-zaluchenoyi-internet-subventsiyi.html