ЯК ОФОРМИТИ СТАТУС «ДИТИНА ВІЙНИ»: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Дата: 18.01.2024 10:51

Фото без описуЖахів війни зазнали чимало дітей. Особливо ті, які після 24 лютого 2022 року втратили дім, рідних, друзів, щасливе життя. Їхній соціальний захист зараз забезпечує держава, надаючи спеціальний статус і відповідну допомогу.

Як оформити «дитину війни» та що надає цей статус: пояснює експерт

На сьогодні цей статус не дає жодних привілеїв дитині чи додаткової допомоги. Єдине – це безоплатне харчування в закладах освіти. Хоча і тут є свої нюанси.

Хто може отримати статус «дитина війни»

Неповнолітні, які постраждали внаслідок бойових дій, мають право на соціальний захист. Це регулюється постановою КМУ № 268.

Право на статус можуть отримати діти, які на час збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років, тобто повноліття, а також у результаті цього зазнали поранення, контузії або каліцтва.

Також статус можуть отримати й ті діти, які страждали від психологічного, фізичного або сексуального насильства, викрадені або незаконно вивезені за межі України, незаконно утримувалися, зокрема в полоні.

Які документи знадобляться для оформлення статусу

• свідоцтво про народження;

• паспорт заявника, якщо заяву подає родич дитини;

• документ, який підтверджує спорідненість з постраждалою дитиною;

• довідка про взяття дитини на облік як ВПО;

• паспорт-книжечка чи ID-карта (за наявності в дитини);

• закордонний паспорт (якщо є).

• витяг з реєстру територіальної громади (за наявності);

• виписки з медичного лікування чи після огляду дитини;

• копії заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження, висновку експерта за результатами судової експертизи.

Як оформити статус «дитина війни» в Україні

1. Насамперед Вам потрібно звернутися за місцем реєстрації чи фактичного проживання до органу опіки та піклування. Туди Вам потрібно віднести папку документів.

2. Після цього рішення про присвоєння статусу «дитина війни» будуть ухвалювати протягом місяця з дати реєстрації заяви. Її та надані до неї документи розглядає комісія з питань захисту прав дитини.

За отриманням детальної інформації стосовно даного питання звертатися до відділу «Служба у справах дітей» Липоводолинської селищної ради.