19 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З СЕКСУАЛЬНИМ НАСИЛЬСТВОМ В УМОВАХ ВІЙНИ
Від початку повномасштабного вторгнення, за даними Генпрокуратури, зафіксовано 208 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною. Серед постраждалих є не тільки жінки, а й діти та чоловіки.
Досвід інших країн показує, що постраждалі можуть звернутися по допомогу навіть через багато років, коли будуть готові розповісти про те, що сталось.
Тому Мінсоцполітики працює над розширенням у громадах мережі професійних спеціалізованих служб, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим у насильстві. Натепер в Україні їх діє 776 – це притулки, денні центри, кризові кімнати, консультативні служби тощо.
Цьогоріч 175 млн грн отримають територіальні громади у вигляді субвенції з держбюджету для розвитку таких спеціалізованих служб.
За підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення усі працівники спецслужб пройдуть комплексне навчання щодо роботи з випадками сексуального насильства. Вони отримають методологію ведення випадку (кейс-менеджменту) осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі.
На сьогодні діє ціла низка державних та комунальних установ, благодійних фондів, міжнародних центрів, куди завжди можна звернутися по допомогу.
Збережіть декілька важливих контактів:
цілодобові безплатні телефони довіри — 1500 зі стаціонарного телефону або 044 272 15 00 з мобільного;
національна «гаряча» лінія з запобігання домашньому насиллю, торгівлі людьми та гендерній дискримінації — 116 123;
«гаряча» лінія Уповноваженого з прав людини — 0 800 50 17 20;
«гаряча» лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 1547;
«гаряча» лінія Представництва Міжнародної організації з міграцій (МОМ) в Україні — 527 зі стаціонарного телефону або 0 800 505 501 з мобільного.
Спеціалізовані служби підтримки для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: https://nssu.gov.ua/doma.../specializovani-sluzhbi-pidtrimki.
Психотерапевтична допомога — онлайн платформа «Аврора» Фонду ООН у галузі народонаселення: rozirvykolo.org/mental-support.
«Сильні» — благодійний фонд, що надає конфіденційну та безоплатну допомогу людям, які пережили сексуальне насильство під час війни: sylni.org.