У КОМУНАЛЬНУ УСТАНОВУ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» ВВЕДЕНО ПОСАДУ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Начальником Сумської обласної військової адміністрації видане розпорядження від 01.05.2023 № 164-ОД «Про План дій щодо реалізації в Сумській області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Планом дій передбачено введення в установах-надавачах соціальних послуг посад практичних психологів, які надаватимуть психологічну підтримку мешканцям громади.
Тому виникла необхідність введення в штат Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Липоводолинської селищної ради посади практичного психолога. Даний фахівець надаватиме потребуючим особам різного виду психологічну допомогу (психокорегувальну, реабілітаційну, консультативну). Проводитиме професійну діяльність, спрямовану на забезпечення здорового та безпечного психологічного, соматичного та соціального стану осіб, які потерпіли внаслідок війни, ветеранам війни та іншим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
На позачергове засідання сесії, яке відбулося 11 травня 2023 року, на розгляд депутатів винесено проект рішення «Про затвердження структури і штатної чисельності Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Липоводолинської селищної ради», а саме введення до апарату установи посади практичного психолога. За результатами обговорення та голосування дане рішення прийнято та вступає в дію з 1 червня 2023 року.
Зазначимо, що Програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативи Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ, зумовлена потребою у психосоціальній підтримці щонайменше 15 мільйонів громадян, які, за даними МОЗ, відчуватимуть погіршення психоемоційного стану різного ступеня тяжкості.
Згідно з дослідженнями до 70% українців відчувають стрес або сильну знервованість. При цьому лише 2% звертаються по психологічну допомогу. Цю разючу різницю має на меті подолати Всеукраїнська програма ментального здоров’я.
Мета програми - навчити українців піклуватися про ментальне благополуччя та створити дієву державну систему психосоціальної підтримки та супровід для громадян, які потребують фахової допомоги.
Тобто на державному рівні порушується питання, чому варто звертатися до фахівців із ментального здоров’я, не боятися психологічної підтримки, не соромитися цього, навчитись у них самодопомозі.
Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам. Саме тому піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного.
Всесвітня організація охорони здоров’я визначає ментальне здоров’я як стан благополуччя, при якому людина може реалізувати свій власний потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також вносити вклад в життя своєї спільноти.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України, експертний партнер – Всесвітня організація охорони здоров’я, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.