26 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЙ І КАТАСТРОФ

Дата: 26.04.2023 11:38

Фото без опису26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії ядерної енергетики – Чорнобильська аварія, яка стала невимовним болем українського народу та всього світу. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, численні людські жертви та зруйновані долі. Ціною власного життя ліквідатори та персонал атомної електростанції відводили як могли біду від майбутніх поколінь. На жаль,  для багатьох ліквідаторів це був останній бій.

Чорнобиль - драматичний урок для всього людства, суворе попередження  щодо масштабних наслідків для життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети.

Генеральна асамблея ООН A/RES/71/125 визначила 26 квітня - Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, який  спрямований на привернення уваги до питань техногенних катастроф та довготривалих наслідків Чорнобильської катастрофи на екологію планети.

Ми вшановуємо пам’ять всіх загиблих та постраждалих жертв Чорнобильської катастрофи!