ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ

Дата: 30.03.2023 10:39

Фото без описуНа вулиці:

падайте на землю, закривайте голову руками, відкрийте рот — це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда;

знайдіть поблизу укриття, з боку, протилежної тій, звідки стріляють:

— під'їзд будинку,

— підземний перехід,

— вздовж високого бордюру або забору,

— в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО,

— в ямах-"воронках", що залишилися від попередніх,

— заскочивши в під'їзд, закрийте за собою двері, притисніться в кут, при можливості сховайтеся під сходами, але не навпроти вікна.

У разі, якщо обстріл застав вас в маршрутці, тролейбусі або трамваї слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку "від будівель і споруд" і залягти на землю.

Якщо в полі зору немає укриття, просто лягайте на землю і лежите, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-70 см над поверхнею.

Не підходять для укриття місця під різною технікою (під вантажівкою, автобусом, автомобілем).

У квартирі:

візьміть заздалегідь підготовлені речі і спускайтеся в притулок або в підвал.

Для тих, хто не зміг спуститися в підвал:

в квартирі найбільш міцними місцями є кути, особливо несучих стін (туалет, ванна, коридор). Потрібно лягти на підлогу, накривши голову подушкою. Металеві двері, товщиною 3 мм і більше захистять від дрібних осколків.

Важливо! Після закінчення обстрілу, залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага повинна бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте із землі ніяких незнайомих предметів. Вся увага — дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!

Якщо ви в транспорті чи на вулиці, то негайно (2-3 секунди) дійте так:

Падайте на землю. Закрийте руками або предметами голову. Закрийте долонями вуха та відкрийте рот: це врятує від контузії. Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся у безпечному заглибленому приміщенні.

Не залишайтеся у під’їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків легких конструкцій. У жодному разі не ховайтеся біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас.

Для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна окопу) завглибшки 1-2 метри, на відкритому місці.

Якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї, машині – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд» і лягти на землю.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце притулку, не поспішайте розслаблятися.

Добираючись до безпечного місця, обов’язково дивіться під ноги. Не підіймайте із землі жодних незнайомих вам предметів. У жодному разі не приступайте до розбору завалів від ракет самостійно, чекайте фахівців з аварійно-рятувальної служби, телефонуйте 102.

Головне управління ДСНС України в Сумській області