ПРОФІЛАКТИКА COVID-19 ПІД ЧАС ВІЙНИ

Дата: 03.08.2022 10:53

Фото без описуПовномаштабна війна почалася під час спаду чергової хвилі COVID-19. Бойові дії, міграція населення ускладнила доступ людей до медичної допомоги та діагностики, а слідкувати за статистикою на тимчасово окупованих територіях взагалі складно, тому будь-які цифри не відображають дійсну картину поширення інфекції в Україні.

Відповідно до постанови КМУ від 26.03.2022 № 372 на період воєнного стану, введеного указом Президента від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» скасовується поділ на карантинні зони залежно від епідемічної ситуації та застосування відповідних протиепідемічних заходів.

Основні зміни діючих протиепідемічних заходів на час війни:

-  масковий режим є рекомендованим;

- наявність COVID-документів для користування послугами ресторанів, закладів культури, спортзалів тощо – скасована;

- відсторонення від роботи працівників, які обов’язково повинні мати щеплення проти COVID-19 – призупинено;

- наявність для поїздок між регіонами COVID-документів – скасована.

Проте, Міністерство охорони здоров’я України рекомендує українцям продовжувати носити маски, зберігати дистанцію у 2 метри та за можливості вакцинуватися.

Дотримання цих вимог має допомогти мінімізувати ймовірність появи симптомів COVID-19.

За інформацією Липоводолинського відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Роменського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області