ПЛЯЖНИЙ СЕЗОН БЕЗ ЖЕРТВ: ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ТА БІЛЯ НЕЇ

Дата: 10.06.2022 08:54

Фото без описуЛіто — прекрасна пора, коли стовпчики термометрів показують понад 25 градусів. Вода в річках, озерах, водоймах поступово прогрівається і відкривається пляжний сезон. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дорослих і дітей, адже саме діти найчастіше наражаються на небезпеку.

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді. Для дітей обов’язково провести профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

• Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників, заборонено;
  • Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
  • У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
  • Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
  • Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;
  • У малознайомих місцях пірнати також строго-настрого забороняється, так як це може призвести до травм.

Правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинні знати кожна дитина і її батьки. Дотримання цих правил — це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними.

За інформацією Роменського районного управління ГУ ДСНС у Сумській області за 2021рік на території Сумської області зафіксовано 55 надзвичайних подій на воді, в результаті яких загинуло 46 людей, з них 4 дітей, 9 осіб травмовані, з них 2 дітей.

Основними причинами загибелі людей на воді по Сумській області є:

- необережність під час купання у невстановлених місцях;

- недотримання правил безпеки під час риболовлі;

- купання у нетверезому стані.

Станом на 25.05.2022 зафіксовано 3 надзвичайні події на воді в результаті яких – 2 людини загинуло і 1 травмована.

Липоводолинською селищною радою на засіданні виконавчого комітету 06.06.2022 року прийняте рішення про те, що місця масового відпочинку населення на водних об’єктах на території Липоводолинської селищної ради не визначати. У зв’язку з низьким рівнем води, значною рослинністю русла річки Хорол та відсутністю водних об’єктів, які можуть бути використані для масового відпочинку людей.

Відпочинок біля водойм — це не тільки користь, але і велика небезпека.

Бережіть своє життя та життя своїх дітей.

Правила безпеки на водних об’єктах у купальний період

У разі надзвичайної події негайно телефонуйте за номером виклику екстрених служб: 101 (по — мобільному, дзвінок безкоштовний)

На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:

• Купатися в необладнаних, незнайомих місцях;
  • Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння;
  • Забруднювати і засмічувати водні об’єкти;
  • Залишати сміття на березі:
  • Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей;
  • Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже  купаються люди;
  • Плавати на засобах, не призначених для цього;
  • Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.