МАСОВІ ЗВІЛЬНЕННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА РИНКУ ПРАЦІ СУМЩИНИ

Дата: 21.04.2022 14:09

З початку повномасштабної війни в Україні  ринок праці області зазнав відчутних змін. Роботодавець, потрапивши у складну економічну ситуацію воєнного часу, вимушений приймати непопулярні рішення, все частіше вдаючись до масового звільнення або скорочення   своїх працівників. Найбільше вивільнених за видами економічної діяльності за чей час спостерігається  у переробній промисловості (92%), а за розділами професій  - робітники з обслуговування (23%).

Взагалі масове вивільнення працівників має постійну ознаку, що впливає на  ринок праці області.  З початку року й до сьогодні під цей процес підпали 865 працездатних мешканців нашої області, де найактивнішими стали такі підприємства: Путивльська міська лікарня  - 293,  ТОВ "Сумський машинобудівний завод" – 184, управління держпраці у Сумській області – 82, КП "Конотопське трамвайне управління" - 27 чоловік.

Як зазначив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, ці працівники невдовзі стануть клієнтами служби зайнятості, де їм допоможуть якнайшвидше стати у робочий стрій, запропонувавши роботу, навчання та перенавчання, щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці.