НАТАЛІЯ КІЯШКО: ДОБРОВІЛЬНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ АКТИВІВ - ПРАВО ЧИ ОБОВ’ЯЗОК

Дата: 18.08.2021 12:23

Фото без описуНачальник  Головного управлінні ДПС у Сумській області Наталія КІЯШКО повідомила, що у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року громадяни України мають можливість добровільно задекларувати свої активи, з яких протягом тридцяти календарних днів з дня подачі декларації повинні сплатити податки.

Наталія КІЯШКО звернула увагу, що фізична особа декларує власні активи, розміщені на території України та/або за її межами. Зокрема, це стосується тих випадків, коли активи були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Також посадовець зазначила, що подача добровільної декларації – це право, а не обов’язок фізичної особи. Законом декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.