БЕРЕЖІМО ЛІС!

Дата: 25.06.2021 11:36

Фото без описуЛіси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

Ліс дає харчові продукти (гриби, ягоди), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. Згідно з даними ООН площа лісів щорічно зменшується на 25 мільйонів гектарів, що складає 1% від наявних сьогодні лісів.

Особливо великої шкоди завдають лісам пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі. З огляду на це, пам'ятайте:

• Не кидайте в лісі недопалки!
  • Не паліть багаття поблизу дерев!
  • Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього!
  • Місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском)!
  • Не залишайте вогнище без нагляду!
  • Наприкінці обов'язково залийте вогнище водою, або засипте землею чи піском!
  • Не будьте байдужі до незаконних знищень зелених насаджень. Якщо ви стаєте свідками таких злочинів, терміново зверніться до органів місцевого самоврядування або державної екологічної інспекції.

Зробіть свій власний внесок у озеленення планети: саджайте дерева та рослини!