НА «ПЕРВИНЦІ» МОЖНА ЗРОБИТИ ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА COVID-19

Дата: 18.02.2021 08:19

Швидкі тест-системи для виявлення інфікування коронавірусом SARS-CoV-19 є наявні у кожній амбулаторії загальної практики – сімейної медицини КНП "Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги". Відповідно до розподілу Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації в район надійшло 250 швидких експрес-тестів. На початку лютого ще 1350 швидких експрес-тестів надійшло до КНП "Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги", які будуть розподілені по АЗПСМ та ФАПах.

Попереднє скринінгове обстеження з використанням швидких тестів проводитимуть пацієнтам:

• з підозрою на COVID-19;
  • з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому;
  • з ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • з ознаками пневмонії;
  • особам, які були в тісному контакті з пацієнтами, у яких підтверджений COVID-19.

Обстеження за допомогою швидких тест-систем проводиться безкоштовно. Специфіка експрес-тесту полягає у виявленні саме антигену вірусу, що викликає COVID-19. Достовірність тесту 97 %. Тривалість отримання результату 15 хвилин. Для тестування не потрібні будь-які спеціальні лабораторні умови.